Strefa video

Jesteś tutaj: Start

Strona główna

Informacja dla absolwentów 

 

Od dnia 15.06.2018 będą wydawane dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe dla absolwentów naszej szkoły.

 

 

Nowy film promocyjny ZSSB 

 

 

 

 

manekin challenge ZSSB

 

 

 

 

 

Artykuły

72. ROCZNICA POWROTU RODZIN POLSKICH ZE ZSYŁKI NA SYBIR

2018-06-18

W niedzielę 17 czerwca delegacja naszej szkoły na czele z Panem dyrektorem Jackiem Grzegorzewskim,  Panią wicedyrektor Agnieszką Burzyńską oraz nauczycielkami: P. Ewą Bekus-Kotynią, P. Izabelą Zaborska oraz P. Teresą Michałowską i P. Ewą Kublik  wzięła  udział w uroczystości upamiętniającej .72. ROCZNICĘ POWROTU RODZIN POLSKICH ZE ZSYŁKI NA SYBIR Uroczystość rozpoczęła się w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie, gdzie została odprawiona Msza Święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków. Po zakończeniu liturgii zebrani udali się pod  pod Tablicę Memorialną, gdzie odśpiewano Hymn Sybiraków i złożono wiązanki kwiatów oraz miały miejsce oficjalne przemówienia Prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka i Prezesa Związku Sybiraków Grzegorza Lipowskiego.  Pani Ewa Kublik wzbogaciła uroczystość odczytaniem poezji sybirackiej. Uczniowie naszej szkoły  godnie tworzyli poczet sztandarowy Częstochowskiego Związku Sybiraków.

JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM

2018-06-14
Powiększ zdjęcie

08.06.2018 r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM” chcąc dołączyć do grona szkół promujących czytelnictwo.

MARATON CZYTELNICZY

2018-06-14
Powiększ zdjęcie

7 czerwca 2018 r. w Sali Odczytowej Biblioteki Publicznej przy AL. NMP 22 w Częstochowie odbył się maraton czytelniczy pod hasłem: "Wobec Wielkiej Zagłady",zorganizowany w XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom oraz w Roku Ireny Sendlerowej pod patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy.

W czasie spotkania mogliśmy posłuchać głośnego czytania fragmentów wybranej książki przez zaproszonego gościa. Uczniowie naszej szkoły wysłuchali teksty czytane przez: panią Magdalenę Dębską, naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, panie Annę Hiller i Annę Dąbrowską, nauczycieli bibliotekarzy Publicznej Biblioteki Pedagogicznej RODN "WOM" w Częstochowie, panią Beatę Grzankę, dyrektora Biblioteki Publicznej w Częstochowie.

W czasie maratonu młodzież wzięła udział w konkursie międzyszkolnym "5 pytań o Holocauście".I miejsce zajął Damian Banasiak z kl. I b TS.

mgr Alina Grabna

Uroczystość w Olsztynie

2018-06-13
Powiększ zdjęcie

W niedzielę 10 czerwca 2018r, w Olsztynie, w Miejscu Straceń, odbyła się uroczystość ku czci pomordowanych w latach 1939- 1945 przez okupantów niemieckich oraz z okazji 74 rocznicy Procesu 16-tu w Moskwie. W lesie, gdzie w zbiorowych mogiłach pochowane są szczątki prawie dwóch tysięcy osób, odprawiona została Msza Święta. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz Częstochowy i Olsztyna, kombatanci, przedstawiciele Policji, Straży Pożarnej, poczty sztandarowe, delegacje szkół, orkiestra i liczni mieszkańcy Olsztyna i okolic. Po mszy przemówienia wygłosili zastępca prezydenta Częstochowy- pan Ryszard Stefaniak oraz Wójt Gminy Olsztyn pan Tomasz Kucharski. Złożono kwiaty pod pomnikiem. Następnie odczytano Apel Pamięci. Uroczystość zakończył krótki występ dziecięcego chóru, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych reprezentowała delegacja nauczycieli- panie mgr Ewa Krakowiak- Szewczyk i mgr Aleksandra Kuśmirek.

KOLEJNY SUKCES W PROJEKCIE „ MŁODZI – KREATYWNI”

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

Dnia 8 czerwca 2018r. Odbyła się Gala podsumowująca V edycję projektu „ MŁODZI – KREATYWNI.” Celem projektu było pogłębienie wiedzy i umiejętności jego uczestników w zakresie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Wspólna wyprawa na kręgle

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

25.05.2018r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Samochodowo Budowlanych, działająca w Szkolnym Klubie Wolontariatu Akcji Katolickiej, wybrała się pod opieką katechety p. Rafała Matuszewskiego do kręgielni ,,Złote Arkady" w Częstochowie.

V Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum w ZSSB - rozdanie nagród

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

30 maja w naszej szkole w gabinecie Pana  Dyrektora odbyło się rozdanie dyplomów i nagród dla zwycięzców V Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego dla Klas III Gimnazjum. Dyplomy i nagrody zwycięzcom oraz ich opiekunom wręczyła Pani wicedyrektor Agnieszka Burzyńska. Przypominamy,że I miejsce zajęła Maja Grzyb ze Szkoły Podstawowej nr. 29 w Częstochowie, II miejsce zajęli Roch Konopacki ze Szkoły Podstawowej nr.13  w Częstochowie i Maciej Świącik  ze Szkoły Podstawowej w Konopiskach oraz III miejsce przypadło Julii Kisteli ze Szkoły Podstawowej nr.29 w Częstochowie. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

„Praktyka czyni mistrza” w Portugalii gr 3

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

Po wielu tygodniach przygotowań, zarówno językowych jak i pedagogicznych, uczestnicy projektu „Praktyka czyni mistrza” mogli w końcu wyjechać na staż, który odbył się w dniach 19.05. - 09.06.2018. Kolejnych dziewięciu uczniów ZSSB odbyło zagraniczną praktykę w portugalskim Esposende. Stało się to możliwe dzięki programowi Erasmus+.

PODPISANIE POROZUMIENIA O WSPÓŁPRACY Z WOJSKOWĄ KOMENDĄ UZUPEŁNIEŃ W CZĘSTOCHOWIE

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

18 maja 2018 r. dzień w którym nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie reprezentowanego przez Dyrektora mgr inż. Jacka Grzegorzewskiego z Wojskową Komendą Uzupełnień w Częstochowie reprezentowaną przez ppłk. Adriana KLIMKA w trakcie Pikniku Mundurowego RAZEM W SZYKU organizowanego przez WKU na Palcu Biegańskiego w Częstochowie. Zawarte porozumienie o współpracy ma na celu wzajemną pomoc w propagowaniu Sił Zbrojnych oraz etosu żołnierza wśród młodzieży szkolnej, oraz budowanie postaw moralnych i patriotycznych.   Piknik Mundurowy „RAZEM W SZYKU” zorganizowany został przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Częstochowie, pod częstochowskim Ratuszem można było spotkać przedstawicieli jednostek wojskowych, służb mundurowych, organizacji proobronnych oraz przedstawicieli częstochowskich szkół Zespół Szkół Samochodowo – Budowlanych reprezentowała klasa I A Technikum Samochodowego o profilu policyjno – prawnym wraz z nauczycielami panią Ewą Jurą i panami Tomaszem Kłosowskim i Dariuszem Zalasem.

 

„SZACUNEK I WSPARCIE” 29.05.2018 DNIEM WETERANA

2018-06-07
Powiększ zdjęcie

29 maja to Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa to święto ustanowione przez Sejm w 2011 roku. Powiązane jest z obchodami odbywającego się w tym samym dniu Międzynarodowego Dnia Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Jest to dzień będący uhonorowaniem wszystkich uczestników misji, ale w szczególności jest docenieniem krwi, poświęcenia na mapie świata. Jest przypomnieniem społeczeństwu o tym, że Polacy walcząc, pełniąc służbę w misjach godnie wypełniali stawiane przed nimi zadania zobowiązań sojuszniczych NATO i innych struktur. To dzień w którym po raz 7 od ustanowienia w 2012r możemy podziękować tym którzy stoją na straży ludzkiej godności i humanitaryzmu. W tym celu Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych mgr inż. Jacek Grzegorzewski wystąpił do komendanta Wojskowej Komendy uzupełnień w Częstochowie ppłk Adriana Klimka z prośbą o objęcie patronatem spotkania z młodzieżą weteranów działań poza granicami kraju, na które jako prelegentów zaprosił ppłk Romana Syczewskiego i kpt Roberta Rolewskiego. W spotkaniu zorganizowanym w ZSSB uczestniczyli pani Agnieszka Wiśniewska Specjalista Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie, pan major Andrzej Kowalski Szef Wydziału Rekrutacji WKU w Częstochowie, pani Beata Kaczmarek dyr. Szkoły podstawowej nr 3 w Blachowni, pani Iwona Matysek nauczyciel Szkoły podstawowej nr 3 w Blachowni, pan Sebastian Domagała przedstawiciel Reicing Corner , pan Ryszard Kubicki nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 41, młodzież klas o profilu policyjno - prawnym ZSSB oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Blachowni i Szkoły Podstawowej nr 41 w Częstochowie.

Wymiana młodzieży

2018-06-07

    W dniach od 11 do 15 maja 2018 roku grupa 22 uczniów z klas maturalnych wraz z 4 opiekunami z EUROPAISCHE GYMNASIUM  WALDENBURG z Niemiec gościła w naszej szkole. To kolejny rok współpracy naszej szkoły ze szkołą w Waldenburgu w ramach wymiany młodzieży. W pierwszym dniu pobytu grupa zwiedziła Częstochowę.

Zajęcia edukacyjne na Politechnice Częstochowskiej

2018-06-06
Powiększ zdjęcie

Dnia 25.05 klasa III TM uczestniczyła w zajęciach na Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki pt "Nowoczesne techniki obróbki skrawaniem" Grupa zapoczątkowała wizytę pomiarami warsztatowymi, jak również omówiona została obróbka frezowania, podparta programem na frezarce CNC. Tą dziedzinę obróbki szczegółowo omówił nam pan dr inż. Piotr Paszta. Kolejnym etapem naszego wykładu była obróbka toczenia. Pan dr inż. Rafał Gołębski po omówieniu wstępnych czynności obróbki, przystąpił do procesu skrawania na tokarce CNC. 

Informacja dotycząca projektu "Praktyczne kształcenie zawodowe szansą na lepszy start - doposażenie szkół zawodowych w Częstochowie"

2018-06-04

XXII FINAŁ WOJEWÓDZKI OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO

2018-06-04
Powiększ zdjęcie

W dniu 26.05.2018 w Żarnowcu odbył się XXII Turniej Motoryzacyjny. Drużyna reprezentująca naszą szkołę w składzie: Patryk Szlacheta, Jakub Zaskórski, Dominik Biernat , która zajęła I miejsce w Turnieju Powiatowym w Częstochowie, zajęła V miejsce w województwie śląskim. Do konkursu drużynę przygotowali Bogusław Kurzelowski i Dariusz Zalas. Opieka drużyny Dariusz Zalas.

 

„Polonez dla Niepodległej"

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

W piątek 25 maja 2018r młodzież częstochowskich szkół ponadgimnazjalnych zatańczyła „Poloneza dla Niepodległej”. Był to ciekawy pomysł, na uczczenie zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Reprezentanci szkół, przy akompaniamencie orkiestry, przeszli uroczyście III Aleją na Plac Biegańskiego i tam zatańczyli wspólnie poloneza. Udział w uroczystości wzięli również prezydent miasta Częstochowy pan Krzysztof Matyjaszczyk i zastępca prezydenta miasta pan Ryszard Stefaniak. Była to inicjatywa Zespołu Szkół Technicznych i Młodzieżowej Rady Miasta Częstochowy. Intensywne próby odbywały się przez kilka dni poprzedzających wydarzenie. Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie reprezentowali: Paulina Kaczmarzyk i Monika Ryś z klasy III a TS, Krystian Biernat z klasy II a TS i Patryk Kościńczyk z klasy I TM.

Tekst i zdjęcia A. Kuśmirek

41 Wojewódzkie Zawody Sportowo- Obronne „Sprawni jak żołnierze” w Chorzowie

2018-05-25
Powiększ zdjęcie

18 maja uczniowie naszej szkoły reprezentujący region częstochowski wzięli udział w Wojewódzkich Zawodach Sportowo- Obronnych „Sprawni jak żołnierze” w Chorzowie. Nasi reprezentanci zdobyli I miejsce w prestiżowej rywalizacji „Dwuboju ogniowego” na którą składało się strzelanie i rzut granatem.

W klasyfikacji generalnej zajęliśmy III miejsce do której zaliczano strzelanie, rzut granatem, pierwszą pomoc, sprawnościowy tor przeszkód i bieg na orientację.