Strefa video

Informacje dla rodzica
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

 

Nowy film promocyjny ZSSB 

 

 

 Zdawalność egzaminów kwalifikacyjnych w zawodach w naszej szkole

 

Technik Samochodowy -

m.12-Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych - 92%

 

 

Technik mechanik-

m.19 Użytkowanie obrabiarek skrawających - 96%

 

 

 

 

Zasadnicza Szkoła Zawodowa -

 

m.12-Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych - 90%

 

 

 

 

manekin challenge ZSSB

 

 

 

 

 

Artykuły

Dzień nauczyciela

2018-10-15
Powiększ zdjęcie

.

2018-10-15
Powiększ zdjęcie

W dniu 10 października 2018 roku uczniowie z klasy 3 c TS uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem samochodu szkolnego marki Peugeot. Podczas zajęć z technologii elektrycznej prowadzonych przez nauczyciela przedmiotów samochodowych B.Kurzelowskiego uczniowie wykonywali ćwiczenia praktyczne. W trakcie ćwiczeń uczniowie sprawdzali za pomocą przyrządów diagnostycznych stan naładowania akumulatora oraz omawiali informacje znajdujące się na obudowie akumulatora.W oparciu o akumulator obsługowy znajdujący się na wyposażeniu szkoły uczniowie dokonywali pomiarów gęstości elektrolitu z wykorzystaniem refraktometru.

B.K

Szczęśliwa „Droga do sukcesu”.

2018-10-15
Powiększ zdjęcie

Od niecałego roku nasza szkoła prowadzi projekt pod tytułem „Droga do sukcesu”. Dokładnie trzy tygodnie temu nasi uczniowie wyjechali na praktyki do Portugalii. Wyjazd był finansowany w 100% z programu PO WER. Podopieczni mieli zapewnione pełne wyżywienie, staż w zakładach pracy i wycieczki krajoznawcze. Pomiędzy uczniami powstała niesamowita więź. Przez cały ten okres czasu wszyscy byli zżyci ze sobą jak rodzina. Z pracodawcami porozumiewali się językiem angielskim, ale także uczyli się nawzajem ojczystych języków. Niektórzy uczniowie zechcieli wyrazić swoje opinię:
~”Pobyt tutaj był sprawdzianem naszej wiedzy technicznej oraz języka angielskiego, których dotychczas uczyliśmy się na zajęciach praktycznych oraz w szkole. Wracamy do Polski bogatsi o nowe doświadczenia oraz umiejętności.”

Warsztatach w SP 14 w Częstochowie

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

We wtorek 2 października 2018r. w szkole podstawowej nr 14 im. H. Sienkiewicza w Częstochowie, miało miejsce bardzo ciekawe wydarzenie. Delegacje uczniów częstochowskich szkół, wzięły udział w warsztatach związanych ze 100- leciem Niepodległości pt.: „100 Niepodległych- znanych i nieznanych”. Uczniowie mali i duzi, malowali koszulki poświęcone osobom, których krótkie biogramy wylosowali. Najmłodsi uczniowie wzięli też udział w pracach, w trakcie których powstały biało- czerwone wiązanki kwiatów. Spośród wszystkich stworzonych prac- koszulek wybrano najlepszą, która miała być przekazana prezydentowi Częstochowy. Następnie uczestnicy warsztatów wysłuchali koncertu chóru i zespołu muzycznego uczniów, z Jasnogórskiej Publicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I-go Stopnia w Częstochowie. Na zakończenie warsztatów, nauczyciele i uczniowie, udali się na Grób Nieznanego Żołnierza, w Alei H. Sienkiewicza, i tam złożono kwiaty. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III a TS: Magdalena Januszko i Magdalena Strycharska, pod opieką p. Aleksandry Kuśmirek. Przez cały czas trwania warsztatów obecny był też pan dyrektor Jacek Grzegorzewski.

Konferencja na Jasnej Górze

2018-10-08
Powiększ zdjęcie

18 września 2018r. na Jasnej Górze, w Sali św. Jana Pawła II odbyła się konferencja w ramach projektu „Nie chciejcie Ojczyzny, która Was nic nie kosztuje”. W trakcie konferencji zaprezentowano cele projektu, wystąpili zaproszeni goście konferencji. Wykładom i przemówieniom towarzyszyło zaprezentowanie prac przedszkolaków i podsumowanie konkursu na okładkę śpiewnika patriotycznego. Przedstawiono propozycje scenariuszy lekcji, na temat wydarzenia z 4 listopada 1918r. W trakcie konferencji wystąpił również chór Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego. W konferencji brali udział dyrektorzy i nauczyciele częstochowskich szkół i szkół z powiatu częstochowskiego. Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie reprezentowali dyrektor szkoły pan Jacek Grzegorzewski i nauczyciel Aleksandra Kuśmirek.

WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH W JURA PARK BISKUPICE

2018-10-06
Powiększ zdjęcie

W dniach 27.09.2018 i 28.09.2018 uczniowie klas pierwszych technikum oraz branżowej szkoły pierwszego stopnia wraz z wychowawcami wzięli udział w wyjeździe integracyjnym zorganizowanym w Jura Park Biskupice. W czasie pobytu młodzież zrealizowała program obejmujący zajęcia szkoleniowo – sportowe które obejmowały: rzut do tarczy bronią białą, strzelanie z broni pneumatycznej, przeciąganie liny, naukę strzelania z łuku, przeciąganie auta terenowego, bieg w workach na czas. Po zajęciach sportowych był czas na wspólne biesiadowanie przy kiełbasce z ogniska i żurku. Organizatorem wyjazdu była pani Ewa Jura, a opiekę sprawowali panie Irena Kuzior, Agnieszka Bugara, Anna Sosnowska, Katarzyna Sosnowska, Beata Kołodziejska, Ewa Kublik oraz panowie Paweł Poliszewski, Tomasz Kłosowski.Klub Akcji Katolickiej na Jasnej Górze

2018-10-06

W dniu 22 września 2018 r opiekunowie Koła Wolontariatu Akcji Katolickiej przy Zespole Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie wraz z wolontariuszami uczestniczyli w Pierwszej Narodowej Pielgrzymce Seniorów na Jasną Górę. Młodzież czynnie zaangażowała się w pomoc ludziom starszym. W trakcie pielgrzymki wolontariusze i opiekunowie zabezpieczali przejście z bazyliki do auli O. Kordeckiego oraz obsługiwali stoisko przy którym wydawana była kawa, herbata oraz słodkie przekąski.

CZYTANIE DROGĄ DO NIEPODLEGŁEJ

2018-10-06
Powiększ zdjęcie

01 października 2018 r. w Zespole Szkół Samochodowo – Budowlanych w Częstochowie obchodzono Ogólnopolski dzień głośnego czytania.

W tym roku „Mądra szkoła czytała uczniom” wybrane teksty literackie dotyczące walki o wolność z okazji uczczenia 100- lecia odzyskania Niepodległości. Hasło przewodnie brzmiało: CZYTANIE DROGĄ DO NIEPODLEGŁEJ”.

DZIEŃ CHŁOPAKA W BIBLIOTECE

2018-10-06
Powiększ zdjęcie

28.09.2018 r. obchodziliśmy Dzień Chłopaka przypadający na 30.09.2018 r. (niedziela). Z tej okazji w naszej bibliotece szkolnej - jak co roku - został zorganizowany konkurs czytelniczy. Uczniowie odpowiadali na pytania umieszczone w wybranych książkach. Za prawidłową odpowiedź każdy z chłopaków otrzymał nagrodę niespodziankę. Można było wylosować breloczek, długopis, smycz lub przypinkę.

Ćwiczenia praktyczne z samochodem szkolnym marki Peugeot

2018-09-28
Powiększ zdjęcie

28 września 2018 roku uczniowie z klasy 3 c TS uczestniczyli w zajęciach z wykorzystaniem samochodu szkolnego marki Peugeot. Podczas zajęć z technologii samochodowej prowadzony przez nauczyciela przedmiotów samochodowych pana Bogusława Kurzelowskiego uczniowie wykonywali ćwiczenia praktyczne.

W trakcie ćwiczeń młodzież sprawdzała za pomocą przyrządu optycznego ustawienie reflektorów oraz inne oświetlenie samochodu.

Uczniowie zdobyli wiedzę na temat poprawnego ustawiania świateł samochodowych.

Szkolenie w Firmie FRANK-CARS

2018-09-28

W dniu 25 września uczniowie klasy IIIa Zasadniczej Szkoły Zawodowej o specjalności mechanik pojazdów samochodowych z opiekunem J.Jaśkiewiczem odbyli szkolenie w Firmie Frank-Cars przy ulicy Jagiellońskiej, będącej autoryzowanym przedstawicielem marki Ford i BMW na terenie Częstochowy. To kolejna wizyta naszych uczniów w tej firmie. Uczniowie zapoznali się z pracą Biura Obsługi Klienta, procedurami i dokumentacją wymaganą w ASO. Następnie zwiedzili stanowiska diagnostyczne i naprawcze – mechaniczne i lakiernicze. Dowiedzieli się również o możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Szczególnie poszukiwane specjalności to elektromechanik samochodowy i lakiernik. Obecnie w Zakładzie praktyki zawodowe odbywa wielu uczniów naszej Zasadniczej Szkoły Zawodowej . Najlepsi podejmują tam pracę po ukończeniu Szkoły. Po raz kolejny pobyt we Frank-Cars był możliwy dzięki pomocy i zaangażowaniu Pana Mateusza Rozumka -doradcę zarządu, absolwenta naszego Zespołu Szkół oraz Pracowników prowadzących szkolenie na poszczególnych stanowiskach.

Uroczystości na Placu Pamięci Narodowej

2018-09-28
Powiększ zdjęcie

W czwartek 27 września 2018r, na Placu Pamięci Narodowej miały miejsce uroczystości z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego oraz 79. Rocznicy Powstania Szarych Szeregów. Poczty sztandarowe częstochowskich szkół i przybyli goście, uformowali szyk i przeszli z Placu im. Biegańskiego na Plac Pamięci Narodowej. Tutaj wystąpili z krótkimi przemowami p. R. Stefaniak – zastępca Prezydenta Częstochowy, oraz Harcmistrz W. Śliwowski- Komendant Hufca ZHP Częstochowa. Odczytano Apel Pamięci, a następnie złożono kwiaty przed Pomnikiem Poległym w Obronie Ojczyzny. Zespół Szkół Samochodowo- Budowlanych w Częstochowie reprezentowali: dyr szkoły p. J. Grzegorzewski, nauczyciele p. T. Michałowska, p. A. Kuśmirek, oraz poczet sztandarowy złożony z uczniów klasy IV a TS.

Dzień Sybiraka

2018-09-23
Powiększ zdjęcie

W niedzielę, 23 września 2018 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Częstochowie, odbyła się uroczysta msza święta w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków. Po zakończeniu liturgii poczty sztandarowe oraz uczestnicy uroczystości przemaszerowali przed tablicę upamiętniającą Powrót Rodzin Polskich ze Zsyłki na Sybir. Po odśpiewaniu hymnu oraz przywitaniu gości kolejno głos zabrali – Prezydent Miasta Częstochowy - Pan Krzysztof Matyjaszczyk oraz Prezes Związku Sybiraków – Pan Grzegorz Lipowski. Obchody święta Sybiraków uświetniła swoim występem Pani Ewa Kublik – nauczyciel języka polskiego w ZSSB, prezentując dwa wiersze. Kolejno delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów oraz nastąpiło odśpiewanie Hymnu Sybiraków. W uroczystościach udział wzięli: Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowo – Budowlanych - Pan Jacek Grzegorzewski, Wicedyrektor – Pani Agnieszka Burzyńska, Wicedyrektor – Pan Paweł Poliszewski, Pani Ewa Bekus – Kotynia, Pani Ewa Krakowiak – Szewczyk, Pani Ewa Kublik oraz delegacja uczniów tworząca poczet sztandarowy. W tym miejscu przypomnieć należy, że nasza szkoła od wielu lat współpracuje ze Związkiem Sybiraków.

Wizyta Prezydenta Częstochowy Pana Krzysztofa Matyjaszczyka w ZSSB

2018-09-22
Powiększ zdjęcie

„Nie taka igła straszna…” – młodzieżowa akcja oddawania krwi

2018-09-21
Powiększ zdjęcie

Na początku roku szkolnego tradycyjnie w ZSSB odbywa się młodzieżowa akcja oddawania krwi. W tym roku17 września personel medyczny Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa oczekiwał na krwiodawców w ambulansie przed budynkiem szkoły. Młodzież jak co roku wykazała się piękną odpowiedzialną postawą i zrozumieniem dla potrzeb ludzi chorych, biorąc licznie udział w akcji. Do poboru zgłosiło się ponad 30-tu uczniów jednak nie wszyscy mogli zostać krwiodawcami. Pozyskano ponad 12 litrów tego bezcennego leku.Każdy krwiodawca otrzymał 8 czekolad i bezpłatne przebadanie grupy krwi oraz nosicielstwa chorób zakaźnych . Ponadto uczniowie, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej akcji, byli zwolnieni z zajęć lekcyjnych, co przyjęli ze szczególną radością, a także zostali nagrodzeni wzorową oceną z zachowania. Uczniowie oddając krew dali dowód największej ludzkiej solidarności i miłości oraz nadzieję dla osób potrzebujących, dla których jedynym ratunkiem jest transfuzja krwi. Dyrekcja i organizatorzy szkolnej akcji krwiodawstwa składają młodzieży podziękowania za szlachetną postawę i zaangażowanie w pomoc dla osób potrzebujących oraz życzą aby ta wrześniowa akcja stała się dla nich początkiem systematycznego krwiodawstwa.

Międzynarodowy Bieg Uliczny XXIX „Złota Mila Częstochowy”

2018-09-20
Powiększ zdjęcie

14 września 2018 roku odbył się bieg uliczny „ZŁOTA MILA CZĘSTOCHOWY” pod patronatem prezydenta miasta, Krzysztofa Matyjaszczyka.